O mnie

Zaczęło się od miłości. Do kształtów, faktur i kolorów. Do pięknych niedoskonałości. Zawsze ciągnęło mnie do tego co niezwykłe i magiczne, a wyjątkowość znajduję właśnie w nietuzinkowych, unikatowych kamieniach. Oprawiam je w złoto, w końcu zasługują na szlachetną oprawę. 

W świecie wypełnionym masową produkcją, która często jakość odkłada na drugi plan, chcę tworzyć rzeczy niezwykłe, które podkreślą niezwykłe osobowości noszących je kobiet. Każda z nas zasługuje na coś, co będzie tylko jej małym cudem, co przeniesie ją do świata magii.

Biżuterię, którą tu widzisz, tworzę własnoręcznie od podstaw z metali szlachetnych i naturalnych kamieni. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy jak kobieta, która będzie go nosić.


Trochę więcej o mnie..

Obecnie zajmuję się projektowaniem biżuterii i złotnictwem, ale zanim zetknęłam się ze sztuką złotniczą, miałam kilka innych żyć..

Dawno, dawno temu studiowałam malarstwo,jednak porzuciłam tę ścieżkę kariery, by wyprowadzić się na drugi koniec świata i zostać instruktorem nurkowania w Palau - maleńkiej wyspie na Pacyfiku. Nurkowanie pochłonęło mnie bez reszty, stało się pasją, która gnała mnie dookoła świata: na Bahamy, do Afryki, wszyskich Ameryk, Azji.. przez 8 lat pracowałam jako podwodny przewodnik i nagradzany fotograf.

Kilka lat temu z różnych przyczyn przygnało mnie z powrotem do Polski. Tutaj, szukając zajęcia, trafiłam na złotnictwo, które mnie zafascynowało. Po naukach u jednego z topowych polskich projektantów i praktykach u kolejnego zajęłam się własną działalnością, z początku wykonując biżuterię dla różnych marek. Prawdziwe piękno znalazłam w naturalnych kamieniach, z których każdy jest inny, unikatowy, a swoimi barwami i strukturami przypominają mi utęsknione rafy koralowe i odsyłają do świata marzeń.. chciałam stworzyć linię minimalistyczną w formie, która jednak ma w sobie coś wyjątkowego, nawiązuje do niezwykłych momentów,które często nam umykają w pośpiechu i hałasie. Te ulotne cudowne chwile, kiedy zauważamy grę świateł, ciekawy kolor lub piękny zapach, zawsze mnie zachwycały. Tak powstała marka "Wonder fine jewellery". Angielskie słowo wonder ma wielopoziomowe znaczenie, bo jest to cud, ciekawość, zachwyt.. lubię je tłumaczyć jako "zachwyt nad cudownością wszystkiego", myślę, że pięknie oddaje wizję świata, której chcałabym się trzymać. Tego też życzę moim Klientkom i Klientom- zachwytu i ciekawości świat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl