Gemstones

Gemstone properties | Właściwości kamieni


Opal
Symbolism
Opals are said to strengthen energy, both positive and negative, always striving for balance; their properties increase creativity and encourage self-expression.

Properties
Hardness on Mohs scale: 5-6.5
Opal is a mineraloid found in volcanic and sediment rock. 
The opals we use come from Ethiopia, where they were found only in 2008, a discovery that invigorated the worldwide opal market.

Care
Ethiopian opals are hydrophane, meaning they are porous and will take on water, which in turn may cause a loss of color (until it dries). However too much water can make the opal brittle and prone to cracking. Because of this it's not advised to swim or bathe wearing opal jewellery.  
Opal
Znaczenie
Opalom przypisuje się właściwości wzmacniające energię, zarówno pozytywną jak i negtywną, dążąc do równowagi; potęgujące kreatywność i dodające pewności w wyrażaniu siebie.

Właściwości
Twardość w skali Mohsa: 5-6.5
Opal jest mineraloidem z grupy krzemianów, występującym w skałach wulkanicznych i osadowych. Nasze opale pochodzą z Etiopii, gdzie złoża zostały odkryte dopiero w 2008 roku,  co spowodowało ponowne zainteresowanie opalem na świecie.

Jak dbać
Opal z Etiopii jest mineraloidem lubiącym wodę. W zależności od porowatości może wodę absorbować co z kolei może powodować utratę koloru (dopóki nie wyschnie). Jednak nadmiar wody może zwiększyć ryzyko pęknięcia kamienia. W związku z powyższym nie należy kąpać się czy pływać w biżuterii z opalami etiopskimi. Taki opal wytrzyma mycie rąk, ale prysznic czy zmywanie (gdzie dodatkowo występują środki chemiczne) jest dla niego niewskazane.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl