Biżuteria z czarnymi diamentami. W czym tkwi ich wyjątkowe piękno?
8.jpg

Czarny diament prezentuje się bardzo tajemniczo, oryginalnie, a jednocześnie niezwykle elegancko. Czy pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem to dobry pomysł? Z całą pewnością jest to kamień przeznaczony na szczególne okazje i dla wyjątkowych osób. Jeśli zastanawiasz się, czy taka biżuteria to dobry wybór, koniecznie powinieneś poznać nieco bliżej specyfikę czarnych diamentów.

Czarne diamenty. Czy są naturalne?

Wiele osób zastanawia się, czy czarne diamenty są prawdziwe, czy może stanowią całkowicie syntetyczny produkt. W końcu nie zachowują się jak inne diamenty: nie błyszczą, nie iskrzą się, nie oddają światła. I dodatkowo występują w kolorze czarnym, co budzi najwięcej kontrowersji. Mimo swoich nietypowych cech czarne diamenty są autentycznym wytworem natury. Powstają w naturalnych w warunkach, ale mają inną budowę struktury krystalicznej, która powoduje silną brylancję diamentu. Posiadają strukturę polikrystaliczną, co oznacza, że są niczym miliony maleńkich kryształków “sklejonych” w jedną całość pod wpływem naturalnych procesów zachodzących w naturze. Dodatkowo poszczególne elementy ułożone pod różnymi kątami względem siebie, dlatego też nie występuje zjawisko dyspersji, czyli rozszczepienia światła (dlatego nie błyszczą). Światło jest absorbowane, a minerał nabiera czarnej barwy. Jest przez to również twardy i dość trudny do oszlifowania.

“Poprawianie” naturalnych czarnych diamentów

Diamenty mogą być wzmocnione czarnym kolorem poprzez zastosowanie nieszkodliwego dla minerału oraz jego posiadacza promieniowaniem akceleratora liniowego. Dzięki temu diamenty w normalnych warunkach oświetleniowych wyglądają na czarne. W praktyce jednak są mocno ciemnozielone. Taki ciemnozielony odcień nie występuje w naturalnych diamentach, lecz jest wynikiem promieniowania zastosowanego przez człowieka.

Warto też pamiętać, że również naturalne czarne diamenty niekoniecznie muszą być całkowicie “czyste”. W wyniku inkluzji minerały mogą zostać zanieczyszczone, przez co stają się nieprzezroczyste. Dodatkowo diament staje się przez to mniej wytrzymały i może stosunkowo łatwo pękać.

Wyrafinowana elegancja biżuterii z czarnymi diamentami

Czarne diamenty, przede wszystkim te całkowicie naturalne, ale również przetworzone przez człowieka, wspaniale wyglądają w biżuterii i świetnie komponują się ze wszystkimi metalami szlachetnymi. Występują nie tylko w biżuterii kobiecej, ale również męskie - jako jedne z nielicznych minerałów. Są stylowe, eleganckie, a jednocześnie stonowane. Podkreślają wyrafinowanie oraz dobry gust. Powstają z nich niezwykle oryginalne ozdoby, przeznaczone na wyjątkowe okazje i dla nietuzinkowych osób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl